کامپوندهای آببندی و روانکاری

کامپوندهای آببندی و روانکاری

نظر اجمالی بر نگهداری و تعمیرات شیرآلاتتدوین یک برنامه نگهداری شیرآلات باعث افزایش کارایی و بهبود عملکرد آنها در زمان بهره برداری می شود. نگهداری و تمیرات شیرآلات زمانی می تواند موثر باشد که بوسیله یک روانکار مناسب در فواصل منظم و مکرر انجام شود.

این عمل موثر می تواند از هزاران شیری که هر سال به علت عدم سرویس مناسب تعویض می شوند جلوگیری و کارایی آنها را بیمه کند.نحوه گریسکاری بسیار اهمیت دارد.وجود مقدار کمی از مواد آب بندی و روانکاری مناسب در داخل بدنه شیر و یا Stemو یا تزریق مواد تازه به داخل ساقه شیر با کنترل کردن پکینگ های ساقه و یا تزریق پکینگ های جدید در صورت لزوم می تواند سالها به عمر شیر بیفزاید.نکته :باز و بسته کردن شیر حتی بصورت جزیی و چند بار در سال از جوش خوردن موضعی آن در یک موقعیت جلوگیری می کند.

نکات ایمنی برای تکنسین شیرآلات-همیشه قبل از انجام هرگونه عملیات بر روی شیر، کاتالوگ آن شیر را مورد بررسی قرار دهید.-همیشه از یک پوشش مناسب (کلاه-عینک-گوشی-کفش ایمنی) در هنگام تعمیرات استفاده کنید.-قبل از اینکه روش های نگهداری و تعمیرات شیرآلات را که تحت فشار می باشند اجرا کنید در یککارگاه بر روی چند شیر که تحت فشار نیستند این روش ها را امتحان کنید تا درک مناسبی از توانایی های خود و ابزارهای این کار بدست آورید. همچنین از محدودیت هایی که برای یک شیر در هنگام کار یا تحت فشار برای آن وجود دارد آگاه باشید.

-همیشه اجازه باز و بسته کردن شیررا از سرپرست تعمیرات و بهره برداری دریافت نمایید.-به هیچ عنوان Body Ventشیرهای توپی را باز نکنید.

-در هنگام رهایی گازبه جو مراقب باشید.

-توجه داشته باشید ترکیبات هیدروکربنی و گازها قابل احتراق می باشند.

-در هنگام تعمیرات شیرآلات صبور باشید، زیرا مشکلی که برای یک شیر پیش می آید حاصل گذشت چندین سال است و باید برای برطرف کردن آن چندین ساعت و یا چندین روز وقت صرف کرد.

-به هیچ عنوان از نیروی اضافی برای باز و بسته کردن شیرآلات که سخت باز و بسته می شوند استفاده نکنید .در این مواقع به دنبال نشانه های خوردگی باشیدو با استفاده از مواد ضد خوردگی مانند WD-40از پایین آمدن گشتاور اطمینان حاصل کنید.(اضافه نمودن هرگونه اهرم به دسته شیر یا Hand Wheelجهت باز و بست نمودن شیر ممنوع است).(استفاده از روغن ترمز جهت رفع جام شیرها ممنوع می باشد).

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

2 × 1 =